Greqi/ 19,075 të infektuar dhe 111 viktima në 24 orët e fundit! 665 pacientë të intubuar në spitale

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111 persona nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Sipas raportimeve, 665 pacientë janë të intubuar në spitalet COVID. Aktualisht në Greqi, ashtu si në shumë vende të botës po dominon varianti 'Omicron'.

Ky variant, ka shkaktuar një valë infektimesh në të gjithë botën. Sipas raportimeve, ky variant shkakton më pak vdekje se varianti 'Delta' dhe të tjerat.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Nuk ndalen sulmet ruse në Donetsk