Greqi/ 33,716 të infektuar dhe 70 viktima në 24 orët e fundit! 639 pacientë të shtruar në spitale

Greqi/ 33,716 të infektuar dhe 70 viktima në 24 orët e fundit! 639 pacientë të shtruar në spitale

Foto ilustruese

Greqia vijon të regjistrojë shifra të larta infektimesh nga koronavirusi. Mësohet se në 24 orët e fundit 33,716 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID. Fatkeqësisht 70 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e COVID gjatë këtyre 24 orëve.

Sipas raportimeve nga autoritetet shhëndetësore në Greqi, 639 pacientë ndodhen në gjendje të rëndë në spitale. Mosha mesatare e tyre mësohet se është 64 vjeç ndërsa 80.3 për qind kanë sëmundje shoqëruese.

Sakaq, nga pacientët e intubuar, 542 janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 97 janë plotësisht të vaksinuar. Prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjistruar 1,422,025 të infektuar me koronavirus mes të cilëve 21,185 kanë humbur jetën.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!