Greqi/ 5,523 raste të reja me koronavirus dhe 81 viktima në 24 orët e fundit

Greqi/ 5,523 raste të reja me koronavirus dhe 81 viktima në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 5,523 raste të reja me koronavirus. Sipas raportimeve, që prej fillimit të pandemisë në Greqi janë regjistruar 989,814 raste me COVID.

81 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Që nga fillimi i pandemisë, janë regjistruar 18,982 vdekje prej të cilëve 95, 3 % kishin sëmundje shoqëruese dhe i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç.

Ndërkaq 708 pacientë ndodhen në intubim, mosha mesatare e të cilëve është 64-vjeç.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!