Greqi, detaje të reja nga rrjeti i prostitucionit me të mitura në Athinë, mes tyre dhe shqiptare, i jepeshin drogë dhe premtoheshin para

Greqi, detaje të reja nga rrjeti i prostitucionit me të mitura në Athinë, mes tyre dhe shqiptare, i jepeshin drogë dhe premtoheshin para

GREQI - Detaje të reja kanë dalë nga rrjeti i prostitucionit me 7 të mitura një Athinë, 5 prej të cilave ishin shqiptare. Janë bërë publike disa biseda që zhvillonte në telefon kryetarja e këtij rrjeti që shfrytëzonte të miturat, një 25-vjeçare.

Ajo flet në telefon me një prej të miturave teksa i premton që një prej klientëve që ka gjetur jep para për favore seksuale ku edhe e mitura do të marr pjesën e saj.

25-vjeçarja: Ka mbaruar ajo punë, do të marrësh lekë. Lëre atë se është budalla. Po ashtu do të të rregulloj atë tjetrin që jep 200 euro.

E mitura: Pse?

25-vjeçarja: Ai jep më shumë

Po ashtu është zbuluar edhe një tjetër bisedë, ku njëra nga vajzat e mitura flet me një klient, duke i thënë se ajo ende nuk ka mbushur 18 vjeç, por ai i thotë se nuk është problem, madje e pyet edhe nëse do të konsumojë kokainë.

E mitura: Hej, më dëgjo, të thashë që jam 17. Nuk jam ende 18 vjeç.

Klienti: Epo, edhe sikur të ishe 16 vjeç, nuk do të kisha problem. në fakt jam pak i acaruar që me kë bërë bllok… a pi? A të të sjell ndonjë gjë?

E mitura: Jo, nuk pi.

Klienti: OK, kam vetëm të zezë por kam edhe kokainë për vajzat që duan. Sot do të shkosh herët në shtëpi, çfarë ka?

E mitura: Ku të shkojmë? Nuk kemi para për taksi.

Klienti: Ku jeni tani?

E mitura: Gazi.

Klienti: OK, ikim Gazi, shkojmë në hotel. Te filloj…

E mitura: Mirë. A do t’i keni me vete 200 euro?

Klienti: Dërgo një foto, a më dëgjon?

E mitura: Nesër.

Klienti: Në rregull, por do të sjellësh edhe të shoqen, mirë?

Ky rrjet prostitucioni që shfrytëzonte vajzat e mitura u zbulua nga prindërit e të miturave që bën denoncimin në polici dhe më pas policia greke vuri 4 veta në pranga.

Koka e grupit ishte një vajzë 25-vjeçare. Të miturt 'peshkoheshin' në klubet e Athinës dhe shfrytëzoheshin në hotele në qendër të kryeqytetit grek. 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë