Greqi, dy shqiptarë arrestohen për spiunazh, hynë në zonën ushtarake në stacionin detar Salamina

Greqi, dy shqiptarë arrestohen për spiunazh, hynë në zonën ushtarake në stacionin detar Salamina

Baze ushtarke

GREQI- Dy shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Greqi, ndërsa akuzohen për spinazh. Shqiptarët e moshës 63 dhe 67 vjeç, ranë në pranga pasi u kapën brenda zonës ushtarake në Stacionin Detar të Salamis, raportojnë mediat greke.

Ata ishin pikasur më herët nga personeli i Marinës duke hyrë dhe vëzhguar Stacionin Detar të Salamis. Sipas mediave greke, dy shqiptarët kanë pohuar se ishin nën efektin e alkoolit, dhe më pas u është bërë testi i alkoolit dhe kanë rezultuar pozitiv.

Dy shqiptarët u arrestuan do të dërgohen në prokurori, ndërsa pyetja mbetet se si kanë arritur të hyjnë në zonën e Naustatmos.

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Or tej: 26/06/2023 11:25

    Kapen 2 pijanece e akuzohen si spiune. Keto qekan me keq se ne qe kapem turistet per spiune or teeeejjjjj

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale