GREQI/ Grabitën me armë një pikë lojërash fati, arrestohen dy shqiptarë

GREQI/ Grabitën me armë një pikë lojërash fati, arrestohen dy shqiptarë

Foto ilustruese

Dy persona me origjinë shqiptare, të moshës 24 dhe 26 vjeç, të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur pak pas orës 3 të mëngjesit një pikë lojrash fati në rrugën “Gounari” në Glifadha, sipas burimeve policore.

Me armë ata kanë kërcënuar 44-vjeçaren punonjëse të pikës dhe pasi e kanë neutralizuar, kanë marrë paratë nga kasa dhe janë larguar me vrap.

Policia u njoftua menjëherë për ngjarjen dhe duke pasur në duar përshkrimin e mjetit me të cilin u arratisën autorët, arriti të gjejë vendodhjen e tyre, raportojnë mediat greke.

Skuadra OPKE ndaloi mjetin dhe vuri në pranga dy autorët me origjinë shqiptare.

 

  S.S/Shqiptarja.com
  Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

   A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?  ×

  Lajmi i fundit

  FIFA dëshiron të rifreskojë dhe përmirësojë VAR-in duke ndjekur shembullin e tenisit

  FIFA dëshiron të rifreskojë dhe përmirësojë VAR-in duke ndjekur shembullin e tenisit