Greqi/ Shpërthim i fuqishëm në një anije udhëtarësh në Kretë, 4 të plagosur

Greqi/ Shpërthim i fuqishëm në një anije udhëtarësh në Kretë, 4 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur para pak orësh në tragetin ‘Blue Horizont’ në ishullin e Kretës, në Greqi, si pasojë e të cilit janë plagosur 4 marinarë, njëri prej të cilëve ndodhet në rrezik për jetën.

Sipas njoftimeve të autoriteteve portuale, në anije në kohën e aksidentit nuk kishte pasagjerë dhe ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit që ndodhi në zonën e kaldajave, e cila ndodhet në dhomën e motorëve.

Kompania që ka në pronësi tragetin, njoftoi se ka marrë masat për ndihmë mjekësorë për të plagosurve, ndërsa roja bregdetarë njoftoi se do të mbajë të bllokuar anijen derisa të gjenden shkaqet e shpërthimit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Sondazhi ‘Piepoli’ në Report Tv, projeksioni: 51% e shqiptarëve janë dakord që të aplikohet amnistia fiskale

Sondazhi ‘Piepoli’ në Report Tv, projeksioni: 51% e shqiptarëve janë dakord që të aplikohet amnistia fiskale