Greqi/ I kërcënonte me thikë dhe u grabiste bizneset, i riu shqiptar përfundon në pranga

Greqi/ I kërcënonte me thikë dhe u grabiste bizneset, i riu shqiptar përfundon në pranga

20-vjeçari duke grabitur kasat

GREQI-Një 20-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme(11 qershor) nga policia greke pasi akuzohet për vjedhje të disa bizneseve.

I riu hynte në dyqane dhe “zbrazte” kasat e bizneseve nën kërcënimin e thikës, ishte kthyer në makth për dyqanxhinjtë e Bajronit dhe Pakratiou muajt e fundit.

Protothema.gr ka publikuar video të cilat tregojnë 20-vjeçarin duke hyrë nëpër dyqane.

Sipas hetimeve në fund të prillit 2024 i riu, i veshur me kapuç tip “full face”, shkonte në dyqane (kioska, minimarkete etj.) gjatë orëve të mbrëmjes dhe vidhte paratë nga kasa.

Thuhet se autori ishte i përfshirë në të paktën gjashtë raste të grabitjes, ndërsa pas arrestimit i është caktuar masa e ndalimit të përkohshëm.

 

 

Xh.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Çollaku i PD sulmon Metën: S’i takon t’i japë leksione demokratëve, në protestë ishte i ftuar, jo zoti i shtëpisë

Çollaku i PD sulmon Metën: S’i takon t’i japë leksione demokratëve, në protestë ishte i ftuar, jo zoti i shtëpisë