Greqi/ Mbytet anija me emigrantë në Samos, 1 viktimë dhe 4 të zhdukur

Greqi/ Mbytet anija me emigrantë në Samos, 1 viktimë dhe 4 të zhdukur

GREQI- Një anije me emigrantë është mbytur në brigjet greke dhe për pasojë 1 person ka humbur jetën në zonën detare të Karlovasit, Samos.

Autoriteti Portual po vijon me operacionin e kërkim-shpëtimit pasi 4 persona rezultojnë ende të zhdukur.

Sipas medias greke ‘Protothema’, skafi ishte nisur nga bregu turk. Ndërkohë, 25 emigrantë u shpëtuan dhe u transportuan shëndoshë e mirë në Vathi në Samos.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë