Greqi/ Ndalohet një shqiptar në Janinë për llogari të shtetit italian, rrezikon 20 vite burg për trafikim të lëndëve narkotike dhe psikotrope

Greqi/ Ndalohet një shqiptar në Janinë për llogari të shtetit italian, rrezikon 20 vite burg për trafikim të lëndëve narkotike dhe psikotrope

Foto ilustruese

Një shqiptar është ndaluar nga autoritetet e Janinës në Greqi. 33-vjeçari shqiptar u pikas nga oficerët e sigurisë duke lëvizur në një zonë të Janinës dhe u ndalua pasditen e së dielës. Ai rezulton të jetë në kërkim ndërkombëtar për llogari të shtetit italian.

Pas verifikimeve rezultoi nga të dhënat e tij se për të është lëshuar një urdhër-arrest evropian nga autoritetet italiane. Ai akuzohet në Itali për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafikim të paligjshëm të lëndëve narkotike dhe psikotrope, vepër për të cilën rrezikon deri në 20 vite burg.

Shqiptari është dërguar në Prokurorinë e Apelit në Janinë në pritje të përfundimit të procedurave për ekstradimin e tij.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Historike/ Bayer Leverkusen fiton pas 120 vitesh titullin e parë në Bundesligë, thyen dominimin e Bayern Munich (VIDEO)

Historike/ Bayer Leverkusen fiton pas 120 vitesh titullin e parë në Bundesligë, thyen dominimin e Bayern Munich (VIDEO)