Greqi, qëlloi për vdekje të riun afgan, vihet në pranga 24-vjeçari shqiptar

Greqi, qëlloi për vdekje të riun afgan, vihet në pranga 24-vjeçari shqiptar

Foto ilustruese

GREQI - Një 24-vjeçar është vënë në prangat e policisë greke pasditen e kësaj të hëne pasi ishte përfshirë në vrasjen e një të riu afgan më datën 8 mars të këtij viti në Athinë.

Shqiptari dyshohet se është i lidhur me bandën ‘Luanët’ dhe akuzohet se ka qëlluar një të ri afgan jashtë një dyqani më 8 mars, në një përleshje mes një grupi shqiptarësh dhe afganësh.

Si rezultoi nga hetimet policore, shqiptari me të arritur në rrugën Akakiou ku po ndodhte përleshja, ka drejtuar pistoletën në drejtim të grupit të afganëve duke qëlluar për vdekje në kokë njërin prej tyre, por pa plagosur ndonjë tjetër.

Sipas policisë greke, motivi i kësaj përleshjeje ka qenë trafiku i drogës. Vlen të theksohet, se i arrestuari ka qenë i akuzuar në të kaluarën për bashkëpunim në vrasje me dashje dhe tentativë për vrasje, si dhe për formim bande.

Akuzohet gjithashtu për grabitje, armëmbajtje, sulm dhe grabitje me dhunë, kërcënim, dëmtim të pronës private, shkelje si dhe për dhunë në familje.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)

Shpërthim me tritol në banesën e 50-vjeçarit në Fushë-Krujë (EMRI)