Greqi/ Shqiptari dhunon brutalisht gruan, kërcënon me armë djalin e mitur: Nëse flet do të vras

Greqi/ Shqiptari dhunon brutalisht gruan, kërcënon me armë djalin e mitur: Nëse flet do të vras

Foto ilustruese

Një shqiptar në Greqi ka dhunuar brutalisht gruan dhe ka kërcënuar me armë djalin e mitur.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën e 8 qershorit në fshatin Rizomylos të Magnezisë, teksa burri u kthye i dehur në shtëpi.

Fillimisht ai ka qëlluar gruan me grushta dhe shqelma dhe më pas i është drejtuar djalit që të mos mbante anën e nënës.

“Nëse flet do të të vras” i tha dhe i drejtoi armën fëmijës  së tyre të tmerruar, shkruan prothotema.gr.

Gruaja ka mundur që t’i shpëtojë burrit dhe së bashku me fëmijën ka shkuar në polici.

Oficerët kanë bërë të mundur arrestimin e tij, i cili akuzohet për veprat penale: sulm seksual, dhunë në familje, rrezikimin e një të mituri, mbajtje pa leje e armës së gjahut dhe municionit.

Sipas disa informacioneve ai ndodhet ilegalisht në vendin fqinj.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

“Luftë korrupsionit dhe barazi para ligjit”! 2 shtyllat e paprekshme të SHBA-BE nëse Shqipëria do integrimin

“Luftë korrupsionit dhe barazi para ligjit”! 2 shtyllat e paprekshme të SHBA-BE nëse Shqipëria do integrimin