Greqi/ Temperaturat përvëluese ‘mbyllin’ Akropolin

Greqi/ Temperaturat përvëluese ‘mbyllin’ Akropolin

Zona arkeologjike e Akropolit

Zona arkeologjike e Akropolit, një nga vendet më të vizituara nga turistët, ditën e sotme do të jetë i mbyllur nga 12:00-17:00.

Me anë të një njoftimi Ministria e Kulturës tha se Akropoli do të mbyllet pasi pritet që temperaturat mund të arrijnë deri në vlerën 43 gradë Celsius.

Kjo valë e të nxehtit, pritet që të zgjasë deri ditën e nesërme.

Në disa zona të vendit shumë shkolla nuk do të hapen deri nesër. Ndërkohë që Ministria e Punës rekomandoi që punonjësit publikë të punojnë online, ndërsa për ata që punojnë jashtë këshillohen që të shmangin punën gjatë orëve të pikut, nga mesdita deri në orën 17:00.

Shërbimet e ambulancës dhe autoritetet mjekësore janë paralajmëruar nga Ministria e Shëndetësisë për të qenë në gatishmëri të qytetarëve.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg