Janinë/ U kapën me 50 kg kanabis, arrestohen 3 shqiptarë

JANINË-Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia greke pasi u kapën me 50 kg në Janinë.

Siç shkruajnë mediat greke, shqiptarët identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur vetëm mosha, 32, 29 dhe 29 vjeç kishin ngarkuar makinën e tyre me drogë dhe pas informacioneve se ishin diktuar nga policia e braktisën atë në pyllin Miliotadave të Janinës. Droga ishte e ndarë në 3 çanta dhe destiacion kishte Greqinë. Gjatë kontrollit të bërë nga policia e shtetit fqinj, u gjetën dhe u konfiskuan (500) euro, (100) dollarë dhe dy telefonave celularë, në pronësi të shqiptarëve.

Personat e arrestuar do të sillen në Prokurorinë e Rrethit të Janinës, ndërsa hetimi do të kryhet nga Departamenti për Zbatimin e Drogës në Divizionin e Sigurisë së Janinës.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj