Greqia në grevë, bllokohen 24 orë doganat në Kapshticë dhe Kakavijë

Greqia në grevë, bllokohen 24 orë doganat në Kapshticë dhe Kakavijë

Foto ilustruese

Nesër në Greqi do të zhvillohet një tjetër grevë, pjesë e të cilës do të bëhen edhe punonjësit e doganave duke bërë që gjatë së mërkurës për 24 orë, të pezullohen kalimet e automjeteve në pikat kufitare drejt vendit fqinj.

Drejtoria Rajonale e Kufirit njofton se greva do të zhvillohet duke filluar nga ora 07:00 ditë e mërkurë, datë 30.05.2018, deri në orën 07:00 datë 31.05.2018.

Kështu pikat e Kakavijës, Kapshticës dhe Tre Urat Përmet do të jenë të hapura vetëm për këmbësorët, ndërsa kalimi i të gjitha mjeteve motorike do të jetë i bllokuar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 29/05/2018 11:07

    Domosdo se gjë tjetër nuk dinë të bëjnë.. Hanë pinë e rrinë, nuk u pelqen puna dembelëve!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj