Greqia shtyn masat anti-COVID për shqiptarët deri më 7 shkurt! Pavarësisht vaksinimit, duhet test negativ dhe plotësimi i formularit elektronik

Greqia shtyn masat anti-COVID për shqiptarët deri më 7 shkurt! Pavarësisht vaksinimit, duhet test negativ dhe plotësimi i formularit elektronik

Foto ilustruese

Greqia ka shtyrë masat aktuale anti-COVID deri më datë 7 shkurt 2022. Të gjithë shqiptarët që udhëtojnë drejt shtetit grek, pavarësisht nëse janë të vaksinuar ose të diagnostikuar me koronavirus, janë të detyruar të paraqesin testin negativ PCR të 72 orëve të fundit ose test të shpejtë antigjenik 24 orë para udhëtimit.

Sakaq, të gjithë udhëtarët që hyjnë në Greqi duhet të plotësojnë formularin elektronik PFL (Passenger LocatorForm), në adresën elektronike https://travel.gov.gr, me të dhënat e tyre të kontaktit në Greqi, përpara mbërritjes.

Këto masa vlejnë për të rriturit dhe fëmijët mbi 5 vjeç, pavarësisht nga vaksinimi. Pikat kufitare të Kakavisë, Kapshticës dhe Qafëbotës funksionojnë gjatë 24 orëve ndërsa Pika kufitare e Tre Urave funksionon nga ora 08:00 deri në orën 20:00

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit

Osmani mirëpret thirrjen e ShBA-së ndaj Serbisë për të tërhequr trupat ushtarake rrotull kufirit