POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Greqi/Dy të rinj shqiptarë akuzohen se përdhunuan turisten filandeze , deklarimi: Erdhi më dëshirë

Foto ilustruese

Greqi Kretë-Një turiste filandeze, 23-vjeçare ka denoncuar dy shqiptarë, 20 dhe 23 vjeç se e kanë përdhunuar. Ngjarja ka ndodhur në portin detar të Kretës, dhe turistja ndodhej me pushime verore në Greqi.

Denoncimi është bërë pasditen e sotme nga turistja filandeze. Mediat greke raportojnë se dy të rinjtë shqiptarë akuzohen nga turistja se e kanë përdhunuar, ndërsa njëri prej tyre e kanë filmuar gjithë skenën.

Shqiptari që filmoi aktin, i ka shkruar turistes në rrjetet sociale dhe më pas kanë lenë takim ditën e nesërme, siç e kanë këshilluar edhe policët. Aty ka ndodhur arrestimi i tij, ndërsa pak orë më pas është bërë dhe arrestimi i shqiptarit të dytë.

Dy shqiptarët janë shprehur në polici se ngjarja ka ndodhur me dëshirën e vajzës, ndërkohë që pritet të dalin para gjykatës me akuzën e përdhunimit në grup. Nuk dihen detaje për moshën e tyre.

Komento