Greva e kontrollorëve të AlbControl, Basha: Rama ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve

1617622038_Basha.jpg

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndërprerjen e fluturimeve në rinas pas grevës së kontrollorëve të AlbControl. Për këtë situatë Basha ka akuzuar Ramën, duke i bërë thirrje që të ndalë grevën.

"Rama e di tashmë fare mirë se do të humbasë, prandaj po përdor çdo marifet të pisët. Pas grevës në aeroport që dëmton qytetarët shqiptarë qëndron vetë Rama. Ai është i vetmi përgjegjës për këtë. I bëj thirrje Ramës ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve që sot duan ndryshim dhe shpresë pas 8 viteve të dështimeve të tij", thotë Basha.


Lajmi kryesor:

Rama: Bojkotimi i punës në Rinas vepër penale, frymëzuesit janë Saliu dhe Iliri! Basha: Rama të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve! Meta: Të rinisë puna


Be.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

'I kapëm në flagrancë' bashkia e Beratit reagon ndaj akuzave të PD-së: Po bëhej transferim i bazës materiale