Greva në Itali, Aeroporti i Rinasit rikthen fluturimet me aeroportet italiane: Nga ora 15:00 vijojnë normalisht

Greva në Itali, Aeroporti i Rinasit rikthen fluturimet me aeroportet italiane: Nga ora 15:00 vijojnë normalisht

Aeroporti i Rinasit

Aeroporti i Tiranës ndërpreu fluturimet me aeroportet italiane për shkak të një greve të personelit të trafikut ajror në Itali. TIA njofton të gjithë pasagjerët që fluturimet do të vijojnë normalisht nga ora 15:00.

Të gjithë pasagjerët që kanë fluturime drejt Italisë, TIA i njofton që të komunikojnë me kompanitë ajrore respektive për të verifikuar statusin e fluturimit të tyre para se të nisen për në aeroport.

Ndonëse u ndaluan fluturimet në aeroportet e Barit, Bolonjës, Ankonës, Bergamos, Veronës, Milanos, Genovas, Riminit dhe Romës, ikje dhe ardhje për në kryeqytetin tonë, TIA bëri përjashtime për fluturimet e ambulancës, ato të kërkim-shpëtimit dhe për ndihma humanitare.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:33
Greva e personelit të trafikut ajror në Itali, TIA: Fluturimet me aeroportet italiane do vijojnë normalisht nga ora 15:00

1584384106_tia.jpg

Aeroporti ndërkombëtar i Nënë Terezës njofton qytetarët se fluturimet me aeroportet Italiane do të vazhdojnë normalisht duke filluar nga ora 15:00 e ditës së sotme.

"TIA njofton se fluturimet nga aeroportet Italiane dhe drejt tyre do të vazhdojnë normalisht duke filluar nga ora 15:00 e ditës së sotme. Ju lutemi pasagjerëve që kanë fluturim sot drejt destinacioneve të Italisë të komunikojnë
paraprakisht me kompanitë ajrore respektive për të verifikuar statusin e fluturimit të tyre para se të nisen për në aeroport", njofton TIA. 

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Medvedev sulmon ministrin e Jashtëm italian: Një budalla i rrallë! I përgjigjet Crosetto: Unë po ndihmoj një komb të sulmuar

Lufta në Ukrainë/ Medvedev sulmon ministrin e Jashtëm italian: Një budalla i rrallë! I përgjigjet Crosetto: Unë po ndihmoj një komb të sulmuar