Gruaja nga Indonezia ka një vit pa pirë ujë, tregon dietën e saj të çuditshme

Gruaja nga Indonezia ka një vit pa pirë ujë, tregon dietën e saj të çuditshme

Sofia Prana

35-vjeçarja nga Indonezia, Sofia Prana ka shkaktuar shumë debate, pasi deklaroi se ajo nuk kishte pirë ujë që para një vit si pjesë të një dietë të re.
“Unë nuk pi ujë. Nuk kam ujë në shtëpi. Nuk e di se kur ishte hera e fundit që bleva një shishe ujë”, tha ajo në një prej videove në Youtube.

Prana tha se ha shumë fruta për të qenë e hidratuar dhe se ato përmbajnë ‘ujë të gjallë’

Ajo ka shpjeguar se muskujt konsistojnë në 99% molekula uji, por ai në ta nuk është ujë i zakonshëm, por ka përbërje tjetër.

Sipas saj ky ujë, H3O2, është më alkalin me një ngarkesë negative dhe të jep energji, kjo është arsyeja se pse e merr ujin nga frutat, perimet dhe arra e kokosit.

Prana thotë që ajo nuk ndihet më e etur dhe se lëkura e saj shkëlqen.

Por ekspertët thonë se ky trend është i rrezikshëm dhe i pashëndetshëm.  

Sofia Prana

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje