Grubi takohet me Ramën, diskutojnë për censusin në Maqedoninë e Veriut

Zv. kryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi gjatë ditës së dytë të qëndrimit në Shqipëri, sot ka takuar edhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Siç njoftojnë nga kabineti i Grubit, të dy bashkëbiseduesit, kanë vlerësuar lartë përkushtimin e deritanishëm të diasporës së Maqedonisë së Veriut pasi që për më pak se një muaj pozitivisht ftesës për Regjistrim i janë përgjigjur më tepër se 130.000 banorë.

“Zv. kryeministri i parë Grubi dhe kryeministri Rama gjatë takimit kanë këmbyer mendime edhe Korridorit 8, projekt ky për të cilin Rama tha se në Shqipëri është prioritet i Qeverisë pasi që është në të mirën e vendit por dhe të mbarë rajonit, kurse Grubi nga ana e tij ka informuar Ramën se edhe në Maqedoni të Veriut po punohet në drejtim që sa më shpejt të përfundoj ndërtimi i këtij korridori”, thuhet në njoftim.


Lajmi kryesor:

Ruçi pret zv. kryeministrin e Maqedonisë së Veriut: Bashkëpunimi Shqipëri-RMV, kontribut në stabilitetin rajonal! Grubi takohet edhe me Ramën


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja