Grupi i Shijakut/ Gjykata vendos burg pa afat për anëtarin e Avdylajve

Gjykata e Krime të rënda ka caktuar masën e sigurisë arrest në burg për Marjo Zeqirin i arrestuar në kuadër të operacionit 'Volvo4'. Gjyqtari Bibë Ndreca kishte caktuar në tetor të vitit të shkuar masën e sigurisë Arrest me burg në mungesë. Marjo Zeqiri i njohur me pseudonimin Edinjo është i akuzuar për trafik droge dhe pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal. Zeqiri dyshohet se është pjesë e grupit kriminal Avdylajt.

Dosja hetimore te Krimet e Rënda në Tiranë përfshin 44 persona, të akuzuar për trafik droge të drejtuar nga grupi i Shijakut, korrupsionin e zyrtarëve që solli arrestimin e ish-drejtorit të Burgjeve Arben Çuko, por edhe abuzimet me pronat që prangosën ish-deputetin tjetër socialist Arben Ndoka. Dy ish-deputetët socialistë u liruan më pas dhe aktualisht janë në arrest shtëpie, ndërsa persona të tjerë ndodhen në kërkim.

Të akuzuarit nga prokuroria për operacionin "Vol-Vo 4"
TRAFIK DROGE

1.Hajri Seferi, Shijak
2.Jasin Kala (alias Jasin Avdyli), Shijak
3.Shkëlqim Avdyli, Shijak
4.Astrit Avdyli (alias Sulejmani), Shijak
5.Saimir Gjepali Shijak, Shijak
6.Marjo Zeqiri (alias Edinjo), Sukth
7.Altin Avdyli, Shijak
8.Jasin Abdul, Konispol
9.Fatos Llaftiu, Shijak
10.Denis Llaftiu, Shijak,
11.Esat Mehmeti, Fier
12.Petrit Sulejmani, Patos
13.Saimir Sulejmani, Patos
14.Elis Guri, Shkodër
15.Ilirjan Prifti, Fier
16.Petro Kuçi (alias Abedin Kuçi), Delvinë
17.Bledar Koçi, Lushnje
18.Ardit Gjyriqi, Tropojë-Tiranë
19.Elton Shehaj, Tiranë
20.Armand Spiro, Tiranë

KORRUPSION I ZYRTARËVE
21.Arben Çuko, Lushnje-Tiranë
22.Artur Balla, Elbasan
23.Qerim Musha, Tiranë

ABUZIME ME PRONAT
24.Arben Ndoka, Lezhë
25.Gjevi Ndoka (alias Xhevahir), Lezhë
26.Eraldo Smaçi, Lezhë
27.Bldera Cara, Lezhë
28.Bledi Ndokaj, Lezhë
29.Lule Zeneli, Lezhë
30.Luigj Paloka, Lezhë
31.Kolë LLeshi, Lezhë
32.Vlash Gazulli, Lezhë
33.Zef Ndoka, Lezhë
34.Mimoza Ndoka, Lezhë
35.Paulin Simoni, Lezhë
36.Vasil Nika, Lezhë
37.Genc Zeneli, Lezhë
38.Marjeta Perskura, Shkodër
39.Emanuel Gjura, Lezhë
40.Zef Lazri, Lezhë

LABORATORI I DROGËS HAS
41.Admir Hoxha-Në kërkim
42.I.S. (shtetas turk)
43.N.C. (shtetas turk)
44.Xhemal Shala-Në kërkim

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Braçe nxjerr pamjet e rrezikshme të dy punëtorëve në maj të vinçit në Tiranë dhe reagon i alarmuar: Kaq pak vlen jeta e njeriut