Grupi italian i viteve ’80 ‘Ricchi e Poveri’ performojnë në Vlorë, këngëtarët italianë dhurojnë një shfaqje fantastike

Në një koncert mjaft emocionues, grupi italian i viteve ’80 “Ricchi e Poveri” performoi në qytetin e Vlorës. Këngët e grupit të njohur italian sollën ovacione e duartrokitje të forta në teatrin 'Petro Marko'.

Një pritje që duket se ka surprizuar edhe këngëtarët italianë të cilët kanë dhuruar një shfaqje fantastike.   

Për rreth dy orë grupi ‘Ricchi e Poveri’ këndoi publikun 20 hitet e tyre më të këngë ka sjellë në skenë hitet e tyre më të mirë. Plot 20 këngë nga te cilat pati padyshim edhe këngë qe janë rikënduar.                           

Pas koncertit fantastatik 'Ricchi e Poveri', Angela Brambati dhe Angelo Sotgiu kanë shprehur të gjithë emocionet dhe atë se çfarë kanë përjetuar. Madje duke premtuar rikthimin në verë sërish. 

Grupi italian vjen për herë të parë në Vlorë, ndërsa ishte një iniciative e biznesmeni. Priten tashmë për çdo muaj emra të tjerë të njohur si Toto Cotungo, apo edhe Vasko Rosi, Pupo e të tjerë.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Vlora e Vlonjateve: 01/02/2023 01:45

  Eshte Sinan Idrizi, ne nje super vizionar, qe ne bashkepunim me Lelin e bashkise, beri bashke ne unison ter sferen e qyteti bashke me politiken. Te gjithe ne resht, pa asnje kundershtim dhe qejf mbetje. Sot ai i permtoj qytetit qe ne vere do sjell perseri Ricchi e Poveri per nje koncert ne shesh me 100.000 vete falas. Kjo eshte Vlora ndryshe

  Përgjigju
  • Arber: 02/02/2023 23:34

   Paska filluar fushata e zgjedhjeve në Vlore

 • Sondazhi i ditës:

  Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Shpërthimi në 2020 në pallatin në ndërtim të biznesmenit Liman Gjoka në Lezhë, në pranga porositësi

Shpërthimi në 2020 në pallatin në ndërtim të biznesmenit Liman Gjoka në Lezhë, në pranga porositësi