Bilanci/ 4 herë më shumë orë fluturime mbi qiellin shqiptar dhe gati trefish më shumë hapësirë të kontrolluar krahasuar me 2013-n

Bilanci/ 4 herë më shumë orë fluturime mbi qiellin shqiptar dhe gati trefish më shumë hapësirë të kontrolluar krahasuar me 2013-n

Duke filluar nga viti 2013 bashkëpunimi i Policisë shqiptare dhe Guardia di Financa për kontrollin mbi territorin për kanabisin është disafishuar.

Vihet re që nga 60 orë fluturim në vitin 2013, në 2020-n janë bërë 185 orë fluturim. Rekordi është shënuar vitin e kaluar me 225 orë fluturim.

Ndërkohë që lidhur me hapësirat e skanuara në territorin shqiptar në 2013-n janë kontrolluar 361 hektarë, ndërkohë rekordi është i vitit 2020 me 954 hektarë, pra gati trefish.

 


Lajmi kryesor:

Guardia di Financa: Në 2020 u rrit ndjeshëm kultivimi i bimëve narkotike, policia asgjësoi 100%! Veliu: Drejt Italisë është trafikuar 37% më pak drogë! Meta: Nëhet për përfitime elektorale


K.T.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Jeni në mëdyshje për trendet më të fundit të verës? Ja disa modele të thonjve më IN të momentit