Haklaj: Rama-Meta në 2013 bën koalicion me bekimin e Boris Tadiç

 

 

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari dhe anëtari kryesisë së PD-së, Azgan Haklaj debatuan për rolin e Bashës dhe Metës në zhvillimet politike në vend. Haklaj akuzoi se Ilir Meta ka bërë pazar me Ramën në 2013 me bekimin e ish-presidentit serb Boris Tadiç.Në replikë Braimllari akuzoi Bashën për pazare politike.

Pjesë nga debati

Braimllari: Pazaret e Bashës kanë sjellë shkaterrimin e balancës politike në vend.

Haklaj: Pazare ka bërë Berisha me Ramën.

Bramillari: Nëse quan Pazar komunikimin e fundit për ngritjen e 2 komisioneve hetimore, në konferecën e kryetarëve në Kuvend, transparente përballë publikut nuk është pazar. Në gjykimin tim këtë vend e shkatërruan këto veprime. Në 2008 pazari që ka bërë Basha që ka votuar pro Edi Ramës

Në 2009 Ilir Meta kishte vetëm një zgjedhje ,  të shkonte në koalicion me Berishën që të mos e çonte vendin në zgjedhje të reja, e do të bllokonte proceset integruese

Braimllari: Si demokrat duhet të ndihesh krenar për 2009 e 2013

Haklaj: Pse shkuat në koalicion me Edi Ramën në 2013, ju çoi Tadiçi.


Lajmi kryesor:

Beleri dhe Goro pas hekurave, Haklaj në '5 Pyetjet': Kam besim te Dumani! Po godet 360 gradë! Braimllari: Lëvizje okulte e kryeministrit


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Spahiu: Asnjë shtet në botë nuk shpëtohet nga 18 prokurorë, por nga ndryshimi sistemit

Spahiu: Asnjë shtet në botë nuk shpëtohet nga 18 prokurorë, por nga ndryshimi sistemit