Halim Kosova sulmon Bardhin: Trokita në derën e PD m'u përgjigj një zë as burrë as grua! Komisioni i Nishanit më skualifikoi se nuk shaj PS

Halim Kosova

Skualifikimet brenda Partisë Demokratike kanë sjellë një sërë pakënaqësish. Të shumë ishin emrat që kaluan në filtrat e Komisionit të Vlerësimit, të cilët hartuan një listë përfundimtare me emrat që do të kandidojnë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Mjeku i njohur Halim Kosova ishte një nga emrat e skualifikuar nga Komisioni, i cili nuk ka nguruar që të sulmojë sekretarin e përgjithshëm Gazment Bardhin.

Në media u tha fillimisht se ai vetë ishte tërhequr nga gara, por duket se situata nuk ka qenë kaq e thjeshtë sa kanë dashur që ta paraqesin nga selia blu.

Halimi i mbetur jashtë listave, ka zbuluar mbrëmjen e djeshme prapaskenat që fshihen pas marrjes së këtij vendimi.

Sipas Kosovës kjo nuk është në natyrën e tij, dhe gjatë gjithë kohës është përpjekur që të japë kontributin e tij në PD, edhe pse në disa raste e ka gjetur derën të mbyllur. Ai insinuon se dikush me një zë të përzier ”femre dhe mashkulli” e ka kërcënuar me përjashtimin nga gara, pikërisht përmes Komisionit të Përzgjedhjes së kandidatëve në PD.

“Njerëzit janë të zhgënjyer dhe ky nuk është vetëm faji i qeverisë por edhe i opozitës që nuk krijon besim. Kanë humbur besimin, kur marrin njerëzit çantat dhe ikin nuk është faji vetëm i qeverisë, duhet të jetë dhe një opozitë që të thojë se për 4 muaj unë do ta ndryshoj vendin, dhe unë do të luftoj për ta thënë këtë.Nuk jam për ta shkallmuar PD-në, por me mënyrën time do të jem faktor vendimtar që të krijoj besimin e njerëzve te PD.

Ju më bëtë një pyetje qëparë, në fakt unë po e modifikoj pak. Shkova dhe trokita tek dera e PD, thashë që unë kam mundësinë që t’ju ndihmoj në sektorin e shëndetësisë, në pastërtinë e figurës, kam mundësinë që të bëj vizita falas, ta shoh sektorin cep më cep edhe pse kam kontakte të përditshme me qytetarët.Mirëpo dera ishte e mbyllur, i rashë disa herë dhe nuk mu përgjigj  njeri. Sa duke ikur dëgjoj zëra dhe i bie më fortë, kur nga mbrapa, dëgjoj një zë që nuk ishte as burrë as gru, i cili më thotë  “Ik se do të lëshojmë Rulin dhe Nishanin”.Dhe faktikisht ky komision mua më ka seleksionuar.

Ky komision thotë që kam dy karakteristika të këqija, e para, nuk shaj PS-në (turp i madh, sikur kam shkuar të shaj njeri unë atje). Dhe sipas Nishanit, më falni… të kesh dy palë benevrekë, dy palë pampers, të thuash ”ky është i lodhur” po unë do shkoj të jap kontribut në PD se jam gjak i ri, kjo nuk e di si mund të ndodhë. Unë jam tip luftarak, se jetën nuk e kam pasur lisho, çdo gjë në jetë e kam bërë me luftë. Unë po e ndava mendjen nuk ka njeri që më ndalon, nuk ka njeri që më ndalon për të mirën e PD-së dhe për të mirën e vendit”, u shpreh Kosova./CNA.al.

I.K./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shifrat e të infektuarve dhe të vdekurve nga Covid-19 mbeten të larta! Çfarë masash duhen të marrin ekspertët?

Komento

Komente

 • Haha: 03/01/2021 20:16

  I bie qe Gaz Bardhi qeka vllai i Tore by.. s

  Përgjigju
 • JamKushJam: 03/12/2020 16:14

  Dr. Halim Kosova eshte njeri cilesor dhe s'ka se si te kete te perbashketa me interesaxhinjte si Lulit dhe gangesterave te tij. E paskan hequr per arsye votimi se s'mori Tiranen. Ah ju jeni gomere se s'hidhet diamanti posht se s'eshte i prere e i bere gati per dyqan. Me diamantet punohet, po ju legena opordhzitar s'dini ca te beni me diamantet!!!!

  Përgjigju
 • Vlorë: 03/12/2020 11:26

  Dr Halim Kosovën kam pasur nderin ta degjoj në një bisedë që kemi pasur kur ai ishte ministër shëndetësie ka ardhur në Vlorë diku nga muaji Maj 2013,kam parë te ai një njeri shumë të komunikueshëm dhe me vullnetin e duhur për të bërë dallimin në atë fushë ku ishte besuar, unë vet personalisht nuk e votoj PD, por di të them që Z. Kosova është nga njerzit më idealist dhe më të mirë që PD ka pasur, më vjen keq që PD nuk vlerëson figura të tilla, por shkon dhe vendos në lista të saj ish polica pa asnjë lloj formimi akademik. TUUURP PËR PD Më vjen keq që Shqipëtarët s'kanë një alternativë të duhur për të votuar dhe nga e keqja votojnë prap PS.

  Përgjigju
 • Iris: 03/12/2020 03:22

  Z.Kosova e ka kliniken ngjitur me pallatin ku kam pas jetuar,dhe familja ime u habiten, kur morren vesh qe I ishte futur politikes,pasi kishte mjaft pune,pra nuk ishte nga ata qe futen ne politike per interes e perfitime.S.d.q. respekte per kete zoteri te vertete,ndoshta idealisti I fundit I PD.

  Përgjigju
 • kuq: 03/12/2020 00:19

  ti si tjeter qeke vet mi dreq.

  Përgjigju
 • Per Gggagacin: 02/12/2020 23:33

  Ggg ka kohe qe ka perfunduar koha e dyluftimit me dajak!

  Përgjigju
 • Ggg: 02/12/2020 21:01

  Per kete tipin tjetersojsh me pseudonimin “Koment qe flet vete”, burri vleresohet nga burreria nqs nuk je as burre as grua ske ca te vleresosh or ti a merr vesh.... leqe do jesh edhe ti nga keta bytheshkepurit qe te pelqen ti mbrosh... pa pa pa sa jane shtuar keta qe as nuk lindin e as nuk ngelin me barre more....

  Përgjigju
 • Koment 'pampers': 02/12/2020 20:01

  Ja ne cfare pike qenka beteja e brendshme mes vlerash ne PD, mes Nishanit qe vishka (2 pale!) pampersa dhe ketij (mjekut!!) qe ja kujton publikisht (Nishani eshte ish-Presidenti i Republikes, i zgjedhur nga Partia e ketij Kosoves, sa per kujtese)! Kjo familje politike, kjo bashkesi njerezish dhe vlerash kandidohet te qeverise vendin drejt se ardhmes!! Pika!!

  Përgjigju
 • Koment qe flet vete: 02/12/2020 19:53

  Ne boten e vitit 2021 ku po jetojme seksi/gjinia, mashkull, femer, apo trans nuk eshte argument e ska asnje lidhje me punen. Bardhi mund te jete debil, i paafte, e me rradhe, sulmoje ketu, ca lidhje ka zeri!? Koment prej shpellari, per shpellare te tjere! Sh mire paskan bere qe e kane perjashtuar.

  Përgjigju
 • Bobo: 02/12/2020 19:30

  Gazi Kavajes e ka bo prapanicen shoshe i ngrati tani e krrusn dhe doktor Kosoven

  Përgjigju
 • life: 02/12/2020 18:47

  mos ti shkoj mendja te formoj parti te re se jemi ne taksapaguesit qe do e paguajm..

  Përgjigju
 • BENI: 02/12/2020 18:39

  C'TE DUHET ME MALOKET TY O HALIM,,,,,asgje nuk te puqet ty me PARTINE E MALOKEVE....

  Përgjigju
 • LORA: 02/12/2020 18:26

  Ai eshte stani i babaleve,ç'lidhje ke ti Doktor Halimi me babalet?! Ç'te lidh ty me kusaret dhe antishqiptaret e perbetuar? Emri yt vetem mund te koritet ne ate prag, i respektuar dr.Kosova.

  Përgjigju
 • Une...: 02/12/2020 18:18

  Jam ndryshe....Kenaqem me „ zorren e by... „ te Gazmend Bardhit...

  Përgjigju
 • Meni: 02/12/2020 17:56

  Doktor, vetëm se i shtuar kredite vehtes dhe un demokrat kam qen. Por tradhëtia e z. Lulzim që i bëri masës së Pd nga çadra e famshme, ne masa e madhe i kemi lënë shëndetin atij dhe kunatit të tij. Doktor je i nderuar. Emër të mir ke pasur dhe rivlersim të fuqishëm i bëre vehtes.

  Përgjigju
 • Pacientja: 02/12/2020 17:35

  O Dr Halimi nje Argument per skualifikimin tend nga Lista per deputetne Partine Demokratike “ 1 Je Antarsuar ne Parti tek vendi Gabuar “ 2 Me njerez te Gabuar “ 3 Ne kohen e Gabuar “ Karakteri ndeshmeria dhe figura jote nuk mund te bashke jetoje me ............ Te fala dhe mos u cudit cdo gje ndodh ne TIRONEN TONE

  Përgjigju
 • Haha: 02/12/2020 17:29

  Gaz Bardhi as grua as burre... po cfar eshte? Sumatrice?

  Përgjigju
 • Loran: 02/12/2020 17:14

  Po kapterri Bujar Nishani qe sla lek pa vjedhur duke nxjer dhe drogen pluhur si perzjers kur ka qen minister del me benevrek e jep mend per PD fundi botes

  Përgjigju
 • Niku: 02/12/2020 17:14

  Respekte doktor, me mire qe nuk perzihesh me spektin babale ,juve nuk keni diturine e nje ish kapteri apo te nje travestiti..Nuk meritojn ata diturine tuaj.

  Përgjigju
 • Scutari: 02/12/2020 17:07

  T`a kishe kontrolluar nga poshte, se je edhe gjinekolog dhe i dallon kur jane me tope dhe kur jane me vrime!! Nuk thua ndonje argument por edhe ti si te gjithe ikanaket filloni e shani me lloj-lloj epitetesh a thua se deri dje nuk keni qene edhe ju pjese e tavolinave dhe tepsive!!

  Përgjigju
 • Labi: 02/12/2020 17:07

  Respekt te pafund per ju doktor. Kam marre sherbimet e tua mjeksore dhe jam ndjere tejet i vleresuar dhe respektuar si ne kliniken tuaj private dhe ne spitalet punlike. Nuk ka patur vend per njerezit e ndershem ne PD, pasi vendin tuaj e kane zene tipat e Koduzeve, Bardheve etj, qe çdo gje ne jete e kane marre dhurate nga te tjeret ose nepermjet aferave korruptive dhe nuk kane dhene asnje lloj kontributi ndokund. I famshmi komision me gjysmake e thuthuça si Mark Marku është me i pavleri dhe me koti qe nuk ngre asnje lloj besimi tek njerezit per opoziten qe pretendon te vije ne pushtet.

  Përgjigju
 • Kacidhe: 02/12/2020 16:49

  Gaz Marmida as burre as grua vec nje byth q... dhe Bujar Nishani nje qytyrym qe fle e gdhihet me pampersa kane ngel te vlersojne nje mjek te nderuar si Halim Kosova.

  Përgjigju
 • goni: 02/12/2020 16:29

  Doktorr me mir qe ske hy fare qe sje perzi me llumin e pd.... rri aty ku je vlla se do te benin dhe ty si vetja tyre ... respekte per ty se je figur e nderuar dhe kur ke qen minister ke ndihmuar njerez pafund

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kuvendi miraton ndryshmin e buxhetit 2021! 28 mln € shtesë për teknologjinë në zgjedhje