Hamilton fitore spektakolare në Gjermani, Vettel del jashtë piste

Hamilton fitore spektakolare në Gjermani, Vettel del jashtë piste

Dalja nga pista e Vettel

Ka qënë Lewis Hamilton me Mercedes, ai që e fitoi garën e Çmimit të Madh të Gjermanisë në Formula 1, të zhvilluar në pistën e Hockenheim.

Edhe pse u nis nga vendi i 14-të,  britaniku ia doli që të triumfonte duke u rikthyer në krye të renditjes botërore, 17 pikë larg nga Vettel.

Ndërsa ky i fundit nuk e mbylli dot garën pas një aksidenti të pësuar në momentin kur ishte në vendin e parë.

Në podium u ngjitën edhe Valtteri Bottas me makinën Mercedes (i dyti) dhe Kimi Raikkonen me Ferrari (i treti).  Pas një jave, do të zhvillohet gara e radhës në pistën e Hungarisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Luizi e quajti ‘moderatorja më seksi’, Fjoralba Ponari bën deklaratën e papritur për këngëtarin

Luizi e quajti ‘moderatorja më seksi’, Fjoralba Ponari bën deklaratën e papritur për këngëtarin