Hamilton: Më jepni makinën e Perez dhe ia tregoj unë vendin Verstappen-it

Hamilton: Më jepni makinën e Perez dhe ia tregoj unë vendin Verstappen-it

Lewis Hamilton

Max Verstappen ka vendosur diktatin në Formula 1 këtë sezon, me holandezin e Red Bull që është drejt titullit të tretë kampion. Nga 12 garat e zhvilluara, 10 janë fituar nga Verstappen, që lë pas me 195 pikë diferencë shokun e skuadrës, Perez.

Forma e tij ka ardhur edhe pas problemeve të skuderive të tjera, teksa Lewis Hamilton i Mercedes ka thumbuar në këtë fazë të garës. Piloti britanik në një intervistë të fundit ka thënë se nëse merr makinën e Sergio Perez, shokut të ekipit të Verstappen, do e kalonte kampionin e botës.

"A do të doja të isha po aq i shpejtë sa Verstappen? Sigurisht që po. A do ta doja edhe një makinë po aq të shpejtë sa ajo e tij? Normal. Unë po ju them vetëm kaq, nëse do të kisha makinën e Sergio Perez atëherë iu siguroj se Verstappen nuk do të ishte kaq i lumtur", u shpreh Hamilton.

Kujtojmë se Formula 1 rikthehet fundjavën e 27 gushtit në Çmimin e Madh të Gjermanisë, në cirkuitin e Zandvoort.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje