Hamilton refuzon sërish Ferrarin

Hamilton refuzon sërish Ferrarin

Lewis Hamilton (majtas)

Seriali për të ardhmen e Lewis Hamilton vazhdon. Britaniku nuk ka rinovuar kontratën me Mercedes-AMG në Formula 1, por konsiderohet çështje kohe që të shpallet zgjatja e partneritetit për disa vite. Shumë skenarë dhe lajme e lidhën disa herë shtatë herë kampionin e botës me skuderinë Ferrari, qoftë për pozicionin e Charles Leclerc, qoftë si shok skuadre me këtë të fundit.

38-vjeçari britanik ka pranuar se e ka menduar veten te të kuqtë e Ferrarit dhe do të donte të ngiste makinën e skuadrës nga Maranellos. Por ai gjithmonë e ka pasur prioritet Mercedesin, shtëpinë e tij, markën me të cilën ka lidhje gjithë jetën.

Tani raportet që dalin sërish në skenë flasin për një ofertë që Ferrari i ka bërë Hamiltonit. Gazetari italian Leo Turini raportoi se kishte kontakte nga kreu i skuadrës italiane me Hamilton, i cili me mirësjellje refuzoi sërish ofertën e bashkëpunimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Eduard Zaloshnja: Çështja “Himara” mund të ishte zgjidhur qysh më 14 maj…

Eduard Zaloshnja: Çështja “Himara” mund të ishte zgjidhur qysh më 14 maj…