Haradinaj i “izoluar”, i refuzohet
lejeqëndrimi për në Britani

Haradinaj i “izoluar”, i refuzohet<br />lejeqëndrimi për në Britani<br>
Ambasada Britanike ka refuzuar ti japë vizë  Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ky lajm ka bërë jehonë në mediat fqinje pasi Haradinaj duhet të marrë pjesë në fund të shkurtit në samitin e Investimeve në Ballkanin Perëndimor. Ky lajm është mbajtur i fshehtë nga kryeministria Kosovare por është bërë me dije nga amabasada.

Ky izolim ndaj Kryeministrit Haradionaj vjen pasi ai dhe Hashim Thaçi nxitën shembjen e Gjykatës Speciale edhe pse ajo është bërë me marrëveshke ndërkombëtare. Dy javë më parë Haradinajt iu mohua dhe viza amerikane.

Redaksia Online
A.K/ Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Iu sekuestruan 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara, vihet nën hetim 57-vjeçari

Iu sekuestruan 223 kartëmonedha dhe 585 monedha koleksioni të padeklaruara, vihet nën hetim 57-vjeçari