Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportën
shqiptare, nder i jashtëzakonshëm

Haradinaj: Sot u pajisa me pasaportën<br />shqiptare, nder i jashtëzakonshëm<br>
Lajmi se kryeministrit të Kosovës iu refuzua viza amerikane pak ditë më parë u kthye në kryefjalën e medieve në Prishtinë, por jo vetëm. Pas marrjes së shtetësisë shqiptare nuk dihet nëse Haradinaj do aplikojë sërish për vizë amerikane, pasi ka marrë pasaportën shqiptare.

Pas dekretit të Nishanin për shtetësinë, Haradinaj shprehet se sot ka marrë pasaportën shqiptare, ndërsa falënderon drejtuesit e shtetit shqiptar.

Postimi i plotë
Vitin e kaluar, gjatë periudhës së qëndrimit tim në Strasburg, me dekret të posaçëm nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, me është dhënë shtetësia shqiptare, mua dhe bashkëshortes sime, Anitës. E falënderoj shtetin shqiptar dhe e kam për nder të jashtëzakonshëm, që sot u pajisa me pasaportën e Republikës së Shqipërisë.

d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Haaland nën hetim nga policia angleze për shkeljen e bërë pranë stadiumit të Mancester City-t

Haaland nën hetim nga policia angleze për shkeljen e bërë pranë stadiumit të Mancester City-t