POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Helikopter, qindra forca policore e jelek antiplumb, policia publikon pamjet, ja si u sigurua dje ndeshja me Izraelin

Policia e Shtetit ka publikuar pamje nga aksioni për mbarëvajtjen e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit në Elbasan Arena.

Në videon e publikuar nga policia duken helikopterë që kanë patrulluar mbi qiellin e Elbasanit, qindra forca policore të pajisura me jelek antiplumb, e plot makina që lëvizin me qëllim ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike.

Në postimin e policisë së Shtetit shkruhet:

“Mirëmëngjes nga Policia e Shtetit!

Qindra forca të Rendit, Qarkullimit Rrugor, të Inteligjencës dhe forcat Speciale siguruan mbarëvajtjen e ndeshjes së Kombëtares sonë të futbollit kundër ekipit të Izraelit. Të gëzuar për fitoren 

/b.ha.
Komento