Hëna sot dhuron një pamje spektakolare...Pse ky vit është më i veçanti (FOTO)

Hëna e plotë, foto e shkrepur sot (31 tetor)

TIRANË- Tetori nuk ka një, por dy hënë të plota dhe kësaj here ka përkuar me festën Halloween, ngjarje e cila nuk kishte ndodhur që prej vitit 1944.

Kjo bën që ky vit të ketë 13 hënë të plota, në vend të 12 hënave që duhet të ishin zakonisht.

Hëna sot dhuron një pamje spektakolare, të cilat sillen te ju nëpërmjet kësaj foto galerie.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?

Komento

Komente

 • eris: 01/11/2020 15:29

  kjo ndodhi sepse fillimi i muajit tetor te kalendarid gregorian perkoi me mesin e muajit Safer klendari qe perdorin arabet ose ndryshe kalendari henor,dhe ne mes te muajit henor nga nga 13-14-15-16 hena duket e plote,gjithashtu tetori kapi dhe mesin e miajit pasues-henordhe per ket arsye qelloi ne fillim te tetorit dhe ne fund qe hena te jete e plote,dhe nuk ka ndodh se na i bene te vdekurit e festes qe nuk me pelqen ta permend se jane festa qe tek ne dhe te paret tane nuk kane ekzistuar,gjithasht dhe sot hene do duket e plote dhe ne fund te nentorit,edhe me dhjetorin e njejta gje do ndodhe,

  Përgjigju
 • eris: 01/11/2020 14:35

  sa per dijeni keshtu ka per te qene dhe muaji nentor e dhjetor,sot perseri e plote eshte hena dhe ne daten 30 nentor e plote do jete

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

S'ka fitues, derbin e kryeqytetit Partizani-Tirana e 'feston' Teuta! Presidenti i bardhebluve: Marr përgjegjësitë për sezonin e dështuar