Heroi i kroatëve prek zemrat e të gjithëve, shpërthen në lot për mikun që i vdiq tragjikisht në fushë

Heroi i kroatëve prek zemrat e të gjithëve, shpërthen në lot për mikun që i vdiq tragjikisht në fushë

Portieri kroat. Daniel Subasiç

Gjatë një konference të mbajtur ditën e sotme portieri i Kroacisë, Danjel Subasiç nuk ka arritur të mbajë dot lotët teksa është përmendur nga mediat miku i tij i cili ka vdekur si pasojë e një përpasjeje me kokë në një mur betoni gjatë një ndeshjeje.

Gjatë ndeshjes me Danimarkën poshtë fanelës mbante një foto në memorie të mikut të tij dhe çdo penallti që priti i’a dedikoi atij. Çdo arritje në këtë Botëror portieri kroat i’a kushton mikut të tij, Hrvoje Custic, pasi i ndjeri dëshironte të linte gjurmë në këtë sport por fatkeqësisht nuk mundi.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

 Finlanda, vendi më i lumtur në botë ofron udhëtime falas për 10 njerëz me fat

 Finlanda, vendi më i lumtur në botë ofron udhëtime falas për 10 njerëz me fat