Heroina në Portin e Durrësit,  kamioni pjesë e kompanisë së transportit rrugor ‘Hensi Trans’

1635234294_1635233555page.jpg

45.5 kg heroinë janë kapur në Portin e Durrësit në një kamion që po transportonte krom. Në pranga ranë pronari dhe drejtuesi i kamionit, Arian Çerma dhe Olgert Duda.

Pronari i kamionit me koke trajleri e karroceri, me Kokë tërheqëse me targë AA 045 YF, Arian Çerma, 45 vjeç, është pronar i firmës ‘Hensi Trans’, e themeluar në 2017 me seli në Durrës.

Kjo kompani merret me transport rrugor kombëtar dhe ndërkombëtar mallrash ushqimore e industrial.


Lajmi kryesor:

Kapen 45.5 kg heroinë në Portin e Durrësit, e fshehur në kamionin e ngarkuar me krom, destinacioni Bari i Italisë! Droga për 3 marrës të ndryshëm, në pranga pronari dhe drejtuesi i mjetit


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë