Hetimi i SPAK, Meta sulmon Krajën: Spurdhjaku i partisë ka vendosur që t’i shërbejë mafias së inceneratorëve! Karagjozë të ‘Ramaformës’

Hetimi i SPAK, Meta sulmon Krajën: Spurdhjaku i partisë ka vendosur që t’i shërbejë mafias së inceneratorëve! Karagjozë të ‘Ramaformës’

Ilir Meta dhe Arben Kraja

Pas hetimeve që SPAK po kryen ndaj Ilir Meta, për të cilin sot i ka kërkuar KQZ-së formularin e dekriminalizimit, kreyatri i Partisë së Lirisë ka reaguar ashpër.

Meta ka sulmuar kreun e SPAK, Arben Krajën duke e quajtur ‘spurdhjaku i partisë’ ndërsa shton se ka vendosur që t’i shërbejë hapur mafies së inceneratorëve. Ai ka publikuar një kërkesë tjetër të SPAK drejtuar Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile, të cilën Meta e cilëson si ‘kërkesë nga karagjozët më të mëdhenj të Ramaformës’. Kryetari i Partisë së Lirisë, ka paralajmëruar se shtatori po vjen dhe se Drejtësia e Popullit, nuk do të ndalet më dhe se Ramoviçin asgjë nuk e shpëton.

‘Meqënëse spurdhjaku i partisë ka vendosur t'i shërbejë hapur mafies së inceneratorëve në panik ju lutem njihuni edhe me një kërkesë tjetër serioze për karagjozët më të mëdhenj të Ramaformës. Shtatori po vjen dhe Drejtësia e Popullit nuk do ndalet më! Ramoviçin asgjë nuk e shpëton dot më!’- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Hetimi i Metës për lobimin në SHBA, SPAK i kërkon KQZ-së formularin e dekriminalizimit! Ish-presidenti: Kraja, spurdhjak i partisë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë