Nis hetimi nga antiterrori për simbolin e kryqit nazist në protesta, regjistrohet si shpërndarje e shkrimeve antikushtetuese

Një simbol i ndaluar nazist u dallua gjatë tubimit të 11 shtatorit në Tiranë nga aktivistë e qytetarë të ndryshëm e si pasojë ka vënë në lëvizje prokurorinë e Tiranës.

Protesta e dy javëve më parë me thirrje kundër masave të Covid ka shtyrë antiterrorin të hetojë mbi simbolin e përdorur të një pankarte që përngjante me kryqin nazist. Sipas burimeve antiterrori ka referuar mes të tjerash si provë  pamjet e  videos në kanalin Youtube të transmetuar nga Report TV. Video-ja me koherencë rreth 1 minutë tregon qytetarë të ndryshëm me thirrjet ‘Nuk jemi Kavje’ ‘Jo vaksinë me forcë’.

Pas këtyre thirrjeve në protestën kundër vaksinimit të detyruar mes aktivistëve dhe qyetarëvë shfaqet edhe personi i cili mbante shenjën e cila është ë ndaluar nga e gjithë bota.

G.MO/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • Genci: 03/10/2021 02:47

  Eh mor Cako, tu futen mbrapa dhe ty keta vemjet duke krijuar artifica e duke te futur njerez te paguar nga kryenazisti me i madh Soros per te hedhur balte. Kjo puna e "Lufte kunder Terrorizmit" eshte bere si dikur Enver Hoxha dhe "Armiku i Popullit". Boll i rate popullit ne qafe more plera qe keni bere miliarda. Keni vrare ju me shume se 10 Hitlera se bashku komuniste te felliqur.

  Përgjigju
 • Opionisti: 28/09/2021 13:15

  Alfred Cako eshte nipi oficeri gjerman qe neviti 1942

  Përgjigju
  • Loni: 28/09/2021 23:28

   Hahahah kauze e bukur!? Me logo neonaziste apo naziste si mund ta percaktojme!? Fix per tu ber hetime siguria kombetare me nje te luajtur mendsh qe do cfare behet ne hënë e ne mars... Urime prokurorise e antiterrorit... IP IP urraaaa... Nuk behet my vend kurre...×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma: Komisioni 'Becchetti' do të nxjerrë në shesh fajtorët, ata ta paguajnë dëmin 121 milionë euro