Hetoi ish-ministrin Ksera, Fullanin dhe vrasjen e Santos/ Nesër në vetting kandidati për SPAK

Hetoi ish-ministrin Ksera, Fullanin dhe vrasjen e Santos/ Nesër në vetting kandidati për SPAK

Ndini Tavani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë nesër seancën dëgjimore me prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, njëherazi edhe kandidat për SPAK-un, Ndini Tavani.

Seanca do të mbahet në orën 11:00, ndërsa trupa gjykuese përbëhet nga Roland Ilia, Alma Faskaj dhe Brunilda Bekteshi. Ndini Tavani njihet si një nga prokurorët që ka hetuar dosjet më të nxehta.

Ai u transferua në vitin 2012 nga Prokuroria e Vlorës në atë të Tiranës me firmë të kryeprokurores Ina Rama si pjesë e Task-Forcës anti-korrupsion.

Tavani ka hetuar ish-ministrin e Punës, Spiro Ksera, dosjen e arrestimit të ish-shefit të Krimeve të Rënda, Fatos Goxhaj si dhe ish-Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani për disa tendera.

Po ashtu, prokurori Tavani ka qenë pjesë e grupit hetimor që ka ndjekur vrasjen e bankierit Artan Santo.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • fullhajniaaaa: 07/10/2019 09:05

  me fullhajnine e knoqi, i dha dhe ca leke se nuk kishte, me Santon e shkrete si gjinet me as dheu atyre qe e vrane...bravo prokuratoreeeeeeeeeee!!! MORTJA KPK DEBILE!!!

  Përgjigju
 • shoqata: 06/10/2019 22:11

  do mbahet mend si kryetari shoqates prokuroreve kunder reformes ne drejtesi.

  Përgjigju
 • Populli: 06/10/2019 21:26

  Ku qelbesir esht per ti hull celsat me gjith fullhanin

  Përgjigju
 • Pare xhepi: 06/10/2019 21:16

  Ket te kesh fatin ta kesh prokuror. Jo vetem qe nuk denohesh, po te jep dhe nai lek xhepi. U knaq Fullani.

  Përgjigju
 • Genci: 06/10/2019 18:54

  Nomin paska bo, te gjithe te denuar keta. Mos ka bere mbrojtjen e Fullanit per pafajsi :)

  Përgjigju
 • Ciruna & co: 06/10/2019 15:09

  Ky bandilli nga Berati, eshte thjesht nje gjobvenes, kpk te verifikoje pak dosjet ne fushen e tatimeve, asnje abuzues me tvsh nuk ka denuar, sepse thjesht mirrte rentën nga Bissnesmenet qe kishte si te pandehur apo nen hetim. I bej thirrje KPK te shofe keto doje qe ka hetuar ne aspektin e krimit ekonomik

  Përgjigju
 • Lexues: 06/10/2019 14:13

  Me fullanin dhe vrasjen e santos shkelqeu fare..

  Përgjigju
  • Agjenti: 06/10/2019 18:31

   Hahahaha fiks

 • Lani: 06/10/2019 12:58

  Yyy Saa i eger dukeshka ky uaaaa po ne kto dosje ne asnjeren ska pat rezultat te gjitha te pazgjidhura qenkan

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

'Nuk jam mirë psikologjikisht', Olena Zelenska: Ju rrëfej tmerret e pushtimit rus

'Nuk jam mirë psikologjikisht', Olena Zelenska: Ju rrëfej tmerret e pushtimit rus