Hierro largohet, ja kush mund ta drejtojë kombëtaren spanjolle

Hierro largohet, ja kush mund ta drejtojë kombëtaren spanjolle

Roberto Martinez, trajner

Pas largimit nga Kupa e Botës në një mënyrë të befasishme Spanja është duke kërkuar për një trajner të ri. Ishte Hierro ai që e udhëhoqi Spanjën në Botëror dhe ishte një zgjedhje që u bë një ditë para fillimit të evenimentit pas largimit të papritur të Lopeteguit.

Sipas “The Sun” duket se federata spanjolle e ka gjetur tashmë trajnerin. Ata priten të fillojnë negociatat me trajnerin e Belgjikës, Roberto Martinez.Trajneri ka arritur të kalojë Belgjikën në çerekfinale ku e pret një kundërshtar i frikshëm si Brazili.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë