Himarë/ Fshatin Pilur nën 'pushtetin' e flakëve prej orës 9 të mëngjesit! 15 zjarrfikës në terren për vënien nën kontroll të zjarrit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë fshatin Pilur në Himarë. Zjarri ka rënë që prej orës 9 të mëngjesit, ndërsa pavarësisht punës nga zjarrfikësit, sërish situata nuk është vënë nën kontroll. Në terren janë përfshirë 15 zjarrfikës, 3 mjete nga Himara dhe 1 nga Saranda që po punojnë për shuarjen e flakëve. Për momentin nuk flitet për rrezik për banesat.


Lajmi kryesor:

Fshati Pilur në Himarë nën 'pushtetin' e flakëve prej orës 9 të mëngjesit! Riaktivizohet nga era zjarri në Malin e Thatë, flakët përhapen në Parkun e Galiçicës


J.SH./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Berishës se Basha është marrë peng nga Rama, Çupi në Report Tv: Nuk bëhet fjalë, 3 propozimet për ndryshimin e kushtetutës i kemi artikuluar gjithmonë