Hodhi gaz lotsjellës në Kuvend në 2016-ën, gjykata jep vendimin për kryeparlamentarin e Kosovës

Hodhi gaz lotsjellës në Kuvend në 2016-ën, gjykata jep vendimin për kryeparlamentarin e Kosovës

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në gjykatë

KOSOVË- Gjykata e Prishtinës ka liruar nga akuzat kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën për gazin lotsjelljës në parlamentin e vendit në vitin 2016.

Në aktakuzë thuhet se në Kuvendin e Kosovës më 10 gusht 2016, Konjufca i cili asokohe ishte deputet i Vetëvendosjes.

Sipas gjykatëses, së çështjes, nuk është provuar që Konjufca të ketë kryer veprën për të cilën akuzohej ‘përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm’.

Gjykatësja Çanta, tha se asnjëri prej dëshmitarëve nuk e ka inkriminuar Konjufcën. Ndërsa për veprën penale “Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrës zyrtare”, është rrëzuar akuza.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fatosi-kosove: 27/02/2024 12:46

    Seq me vjen ne mendje nje fakir qe kishte vjedhur 40 euro dikuj ne Prishtine dhe gjykata, ndoshta ka çene e njejta gjykatese e kishte denuar kater vjet e gjysem dhe nje shume prej 150 euro qe duhej ta kompensonte pronarin qe kishte vjedhur, ndoshta kjo eshte nje histori e vjeter por edhe tash para pak ditesh nje gjykates, ndoshta e njejta gjykatese gjeti prova dhe fakte ndaj Xhavit Halitit i cili u "kruaj" per deputetin e LDK-s edhe pse te dy kishin kerkuar falje, ndersa konjufca kurre ska kerkuar falje as paraqitut para gjykates dhe shifni e degjoni vendimin e gjykateses duke ju dridhur zeri dhe duart gjate shpalljes se vendimit, kjo me binde se gjykatesja e paska fituar poziten e kryeprikurores dhe i duhet vetem ta présence dekretin e mender presednike osmankes, sa turp o zot.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin