Hoffenheim mposht 2:0 Bayernin
merita i shkon lojtarit të U14/VD

Hoffenheim mposht 2:0 Bayernin<br />merita i shkon lojtarit të U14/VD
Në javën e tretë të kampionatit Bayern Mynih ka pësuar humbjen e parë përballë Hoffenheimit me rezultatin 2-0.

Merita për fitoren e Hoffenheimit i shkon një sportisti të U14 të kësaj skuadre, i cili mblidhte topat jashtë fushës dhe në minutën e 27 , i dha shpejt topin Kramariç dhe ky i fundit bëri një rivënie anësore të shpejtë duke pasuar tek shoku i tij i skuadrës Uth.

Uth nuk e humbi rastin dhe shënoi një gol tepër të lehtë në portën e Bayern-it, duke përfituar nga hutimi i mbrojtësit Martinez.

Në minutën e 51 ishte sërisht Uth, i cili i dha fitoren duke mposhtur kështu bavarezët për herën e parë në këtë sezon të ri.

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Studimi: Më shumë republikanë se demokratë e shohin Izraelin si aleat të Shteteve të Bashkuara