‘Homeland Justice’ rikthehet! Hakerohet faqja zyrtare e Parlamentit: Do të paguajnë uzurpuesit e sediljeve të Kuvendit

‘Homeland Justice’ rikthehet! Hakerohet faqja zyrtare e Parlamentit: Do të paguajnë uzurpuesit e sediljeve të Kuvendit

Faqja zyrtare e Kuvendit të Shqipërisë është hakeruar nga grupi i hakerave iranianë “Homeland Justice”. Ata kanë marrë përsipër sulmin kibernetik ndaj faqes së parlamentit duke e njoftuar në rrjetin social ‘telegram’ përmes një mesazhi.

Do të paguajnë edhe uzurpuesit e sediljeve të Kuvendit. Deputetët e korruptuar së shpejti do të shkatërrohen kur të kuptojnë se si demoni i tyre i brendshëm po i demonstrohet çdo kërkuesi të së vërtetës”, thuhet në mesazhin e publikuar nga hakerat.

Ndërkohë faqja e Kuvendit është e pa-aksesueshme për qytetarët. Kjo është hera e tretë që hakerat iranianë shigjetojnë faqet e institucioneve shqiptare, pas dy sulmeve në korrik e shtator të 2022, çka solli edhe ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Republikën Islamike të Iranit.

 

 

 

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Scutari: 25/12/2023 18:30

  Mendoj se prapa sulmeve qëndron gjithmonë MEK sepse që pas kontrolleve të policisë sonë në Manzë i ndërprenë postimet në Homeland Justice.

  Përgjigju
 • Tirana: 25/12/2023 17:02

  Eaglemobile.al Smip.al Edhe kto Jane jashte sherbimit

  Përgjigju
 • Dori: 25/12/2023 17:01

  Rinis punen sektori "kibernetik" i regjimit kriminal ramist, , i fut nje "hakerim" e ndoshta do gjeneroje ndonje fushate per te nderhyre ne te dhenat tona personale gjoja si per te na mbrojtur nga sulmet qe bejne vete. Plehra.

  Përgjigju
 • Or tej: 25/12/2023 14:58

  Te dale tani Rama e te mburret per sigurine kibernetike or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj