POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Humbi çmimin lojtari i vitit, Allegri tregon për Ronaldon: Ishte shumë i zemëruar

Massimiliano Allegri dhe Cristiano Ronaldo

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka komentuar fitoren e Luka Modriç si lojtari më i mirë i sezonit të kaluar.

Allegri është shprehur se ish-lojtari i Real Madridit ishte i zemëruar për faktin që kishte humbur këtë çmim.

Dje Ronaldo ishte shumë i zemëruar dhe kjo është normale. Kjo tregon se sa ai ende vazhdon të punojë për të qenë ende më i miri. Kjo është një avantazh për ne. 

Massimiliano Allegri, trajner

Ronaldo, e ka fituar të njëjtin çmim në tre nga katër sezonet e mëparshme të UEFA-s.

ke.mu.
Komento