POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Të gjithë të Realit, UEFA përcakton futbollistët më të mirë të sezonit 2017/18

Sulmuesi Cristiano Ronaldo

Gjatë hedhjes së shortit për fazën e grupeve të UEFA Champions League, u ndanë edhe çmimet për futbollistët që kanë spikatur sezonin e kaluar.

Portieri më i mirë për sezonin 2017-2018 është shpallur Keylor Navas.

Numri 1 i Real Madrid fitoi duelin me Buffon dhe Alisson duke u zgjedhur si më i miri, ndihmuar edhe nga fakti që fitoi për herë të tretë radhazi Champions League, ndërsa mbrojtësi më i mirë u shpall Sergio Ramos.

Mesfushori më i mirë dhe lojtari i vitit u shpall Luka Modriç, ndërsa sulmuesi më i mirë është shpallur Cristiano Ronaldo, i cili vitin e kaluar ka luajtur me Realin e Madridit.

ke.mu.
Komento