Humbi kontrollin shoferi, aksidentohet autobusi në Greqi, ‘ngulet’ në shtyllë (FOTO)

Humbi kontrollin shoferi, aksidentohet autobusi në Greqi, ‘ngulet’ në shtyllë (FOTO)

Autobusi i aksidentuar

GREQI- Gjashtë persona, përfshirë edhe shoferin, kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi me të cilin po udhëtonin u përplas me një shtyllë në Greqi. Ngjarja është regjistruar mëngjesin e kësaj të premte në Athinë.

Siç duket nga pamjet e publikuara autobusi është bërë “copa”, por fatmirësisht siç raportohet deri në këto momente të plagosurit janë në një gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas mediave greke ka qenë një gomë e shfryrë e autobusit ajo që ka shkaktuar aksidentit dhe ka bërë shoferi të humbë kontrollin dhe të përplaset me shtyllën.

Duket se Shqipëria nuk është i vetmi vend në të cilin ndodhin aksidenteve me autobusë. Kujtojmë se në vendin tonë janë regjistruar 3 aksidente me autobusë në kryeqytet.

1.

2.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK

Koncesioni i sterilizimit dhe check up, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë dëshmon për herë të dytë në SPAK