Humbi në Primaret e Rithemelimit për Tiranën, reagon Julian Deda: Dola me pak vota por rëndësi ka cilësia! Nuk është hera e fundit që garoj

Humbi në Primaret e Rithemelimit për Tiranën, reagon Julian Deda: Dola me pak vota por rëndësi ka cilësia! Nuk është hera e fundit që garoj

1668864910_finalprojekt.01042503.Still008.jpg

Aktori i humorit, Julian Deda i cili kandidoi në Primaret e Rithemelimit për bashkinë e Tiranës ka reaguar sot nëpërmjet një statusi në rrjetin e tij social ku shkruan se pavarësisht numrit të votave që mori, me rëndësi ishte cilësia.

Në mbyllje të reagimit të tij, ai shkruan se kjo nuk do të ishte gara e tij e fundit në politikë.

"Unë nuk ja dola dot, por këto Primare ishin vërtetë një garë e bukur, të cilën e kam shijuar pa fund. Kam takuar aq demokratë sa kisha mundësi, të cilët i falenderoj për fjalët e mira, njëkohësisht i kerkoj ndjesë atyre qe s’pata mundësi fizike ti shtrëngoja dorën. Falenderoj gjithashtu të gjithë vëzhguesit e mi, që qëndruan deri ne fund të një procesi të lodhsheme. Mirenjohje për kedo që besoi tek unë dhe më ndihmoi në këtë garë historike.

E vërtetë, dola me shume pak vota, por për mua s’ka rëndësi sasia, por cilesia e tyre, arsyeja se pse me kane votuar. Jam i sigurte, që janë vota bio, vota frymezimi. Askush në atë parti nuk më ka asnjë borxh, asnjerit nuk i është kerkuar me ngulm, askujt nuk i eshte thene “votojeni Julin se ashtu është puna”, pra janë vota pa interes. Janë thjeshtë vota zemre. Për këtë jam shume mirënjohës.

Une besoj se nuk ju kam zhgënjyer, jam munduar ti jap bukuri, vërtetësi, sinqeritet, dhe frymë garës, duke ofruar personin tim si alternative. Une, perveç familjes, nuk kam asnje pasuri tjeter, vetem veten time, kështu siç jam. Besoj të me keni kuptuar. Një gjë është e sigurtë, kjo ishte gara ime e parë, por kurrsesi e fundit"- shkruan Deda në reagimin e bërë.

Julian Deda arriti të siguronte vetëm 157 vota në total nga anëtarët dhe simpatizantët e Rithemelimit në Tiranë.


Lajmi kryesor:

‘Proces farsë e manipulime', dorëheqje nga ‘Rithemelimi’ dhe pakënaqësi pas ‘Primareve’! Akuza të forta për Këlliçin: Servil, 'sorosjan' brenda PD


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

LIVE -Propozimi i Tabakut për koncesionet, Baçi: Qeveria mos të ndërhyjë, ndryshe kthehet në teatër! Pëllumbi: Për disa pika nuk jemi dakord

LIVE -Propozimi i Tabakut për koncesionet, Baçi: Qeveria mos të ndërhyjë, ndryshe kthehet në teatër! Pëllumbi: Për disa pika nuk jemi dakord