POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Humbisni 10 kg në dy javë, ju duhen vetëm vezë të ziera

Vezë të zier

Të gjithë ata që po kërkojnë të dobësohen në këtë periudhë të ndalen këtu. Vezët e ziera që bëjnë mrekulli në trupin tonë tashmë janë baza e një diete që mund t'ju bëjë të humbisni kilogramët e padëshiruar. Për një periudhë dy javore do të humbisni deri në 10 kg. Por mos harroi, asnjë ushqim të konservuar, asnjë pije me sheqer apo alkool, kripë dhe sheqer në ushqime me limit.

Ja menuja për dietën dy-javore:

Java 1

E hënë

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume sipas deshires.
Dreka: 2 patate te ëmbla dhe 2 mollë.
Darka: 1 pjatë e madhe me sallatë dhe mish pule.

E martë

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume.
Dreka: Perime jeshile dhe sallatë pule.
Darka: Një sallatë perimesh, 1 portokall dhe 2 vezë të ziera.

E mërkurë

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume.
Dreka: Djathë me pak yndyrë, 1 domate dhe 1 patate te ëmbël.
Darka: Sallatë dhe pule.

E enjte

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume.
Dreka: Fruta.
Darka: Sallatë pule dhe pak perime ne avull.

E premte

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume.
Dreka: perime të ziera dhe 2 vezë.
Darka: sallatë dhe peshk i pjekur në skarë.

E shtunë

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume.
Dreka: Fruta.
Darka: Pule dhe perime ne avull.

E diel

Mëngjesi: 2 vezë të ziera dhe 1 agrume.

Dreka: Sallatë domate, perime ne avull dhe pule.

Darka: perime ne avull.

Java 2

E hënë
Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.
Dreka: sallatë dhe pule.
Darka: 1 portokall, sallatë dhe 2 vezë.

E martë

Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.
Dreka: 2 vezë dhe perime ne avull.

Darka: sallatë dhe peshk i pjekur në skarë.

E mërkurë

Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.
Dreka: sallatë dhe pule.
Darka: 1 portokall, sallatë perimesh dhe 2 vezë.

E enjte

Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.
Dreka: perime ne avull, djathë me pak yndyre dhe 2 vezë.
Darka: sallatë dhe pule.

E premte

Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.
Dreka: Një sallatë me sardele.
Darka: sallatë dhe 2 vezë.

E shtunë

Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.
Dreka: sallatë dhe pule.
Darka: Fruta.

E diele

Mëngjesi: 2 vezë dhe 1 agrume.

Dreka: perime ne avull dhe pule.
Darka: E njëjta gjë si për drekë.

A e vëreni se sa e thjeshtë është? Kjo dietë nuk ka pothuajse asnjë karbohidrat, dhe kjo është një nga arsyet pse funksionon

fl.mi.
Komento