Hynë në fushë dhe kundërshtuan policinë në ndeshjen kundër Tiranës, arrestohen drejtuesit e Kastriotit

Drejtuesit e ekipit të Kastriotit në Superligë, presidenti Alban Vogli dhe drejtori Gazmend Vogli, janë arrestuar nga policia e Tiranës për dhunën e shkaktuar në ndeshjen e ditës së shtunë.

Të dy drejtuesit u futën në fushë për të protestuar për një aksion të ekipit të Tiranës, që solli edhe humbjen e Kastriotit. Të dy personat akuzohen për “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik” e kryer në bashkëpunim, dhe “Veprime të dhunshme në aktivitete sportive” të kryera në bashkëpunim.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Belgjika nuk di të tolerojë! Danimarka kualifikohet në frymën e fundit, shkatërron Rusinë! Në 1/8 edhe Zvicra