I biri iu qëllua me plumb në kokë nga vëllai, flet i ati i 20-vjeçarit shqiptar që u vra në Itali: Ishte aksidentale, djali po luante

I biri iu qëllua me plumb në kokë nga vëllai, flet i ati i 20-vjeçarit shqiptar që u vra në Itali: Ishte aksidentale, djali po luante

Lule në banesën e 20-vjeçarit

1685946810_enrikoaliaj.JPG

ITALI- I ati i Enriko Aliajt, të riut shqiptar i cili u vra me plumb në kokë në Itali ka folur për herë të parë pas ngjarjes tragjike për mediat italiane. Shpend Aliaj, babai i Enrikos thotë se në momentin kur ndodhi ngjarja e rëndë, Enriko ishte në banesë me vëllanë e tij dhe një mikun e tyre. Shpendi tregon se nata e zezë e 3 qershorit ku 20-vjeçaru humbi jetën ishte tërësisht aksidentale

“Nuk e di saktësisht se çfarë ka ndodhur me djalin tim, mund të them vetëm se djali tjetër po luante me atë armë dhe u qëllua aksidentalisht”- tregon Shpend Aliaj , babai i Enrikos.

I ati i viktimës shton se në momentin kur ndodhi tragjedia, nuk ishte në shtëpi dhe nuk kishte dijeni për armën.

 “Kur ndodhi tragjedia, nuk isha në shtëpi dhe nuk e di sesi ajo armë përfundoi në duart e djalit tim”.- vijoi ai.


Lajmi kryesor:

EKSKLUZIVE/ Lojë që përfundoi në tragjedi, Nëna e 20 vjeçarit të vrarë në Itali flet për Report TV: Po luante 'ruletë ruse' me vëllain e shokët, qëlloi veten


G.MO/M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Muriqi i prishi punë, Xavi: Gabime foshnjarake, Barça humbi dy pikë

Muriqi i prishi punë, Xavi: Gabime foshnjarake, Barça humbi dy pikë